گل رز

گل رز

گل رز عاشقانه ترین هدیه ای است که می توان دریافت کرد. همه ما برای مراسم های مختلف در کنار هدایای که در نظر می گیریم همیشه از یک شاخه یا یک دسته گل نیز بهره می گیریم. بدون تردید در لا به لای دست گل رز همیشه خود نمایی و سروری می کند.

گویی رز از جنگل های بهشت با عطری شبیه عطر بهشت برای ما هدیه آمده است. رنگ بی نظیر و عطر مشک فشان این گل هوش از سر هر کسی می برد و همین امر شاید دلیل انتخاب آن به عنوان عاشقانه ترین هدیه به شمار می آید.

بدون تردید هیچ هدیه ای هم پای با گل رز قابلیت رقابت را ندارد و نمی تواند هم پای با آن برای دلبری کردن پیش قدم شود. این گل با طنازی و لطافت بی بدیل خود چشم هر بیننده ای را تا ساعت ها به خود خیره نگه می دارد.

 

بهار گل-گل رز-نماد عشق

زیبایی این گل به قدری انسان را تحت تأثیر قرار می دهد که ترجیح می دهید برای ماندگاری بیشتر آن از هر ترفندی استفاده کنید. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا مطالبی را پیرامون گل رز  این گل بهشتی و ترفندهای به جهت نگهداری از آن با شما به اشتراک بگذاریم. اگر عزیزانتان به شما گل رز هدیه داده اند و می خواهید از آن درست شبیه چشمانتان مراقبت کنید با ما همراه باشید.

 

بهارگل-گل رز-گل رز ملکه گل ها

گل رز ملکه گل ها

گل رز را اگر ملکه گل ها خطاب کنید باز هم کم گفته ایم زیرا گفته شده است پیش از پیدایش انسان بر روی زمین گل رز بر روی زمین سروری می کرده است. عموماً در تم های رنگی و با شکل و طرح های بسیار متفاوت از یک دیگر در بازار یافت می شود اما گل های ارائه شده گالری گل بهار را هیچ کجا نخواهید یافت. گل رز برای نگهداری نیاز به نور، آبیاری و دمای مناسب دارد.

 

بهارگل-گل رز-ملکه گل ها نمادی از عشق

 

بدون تردید با در نظر گرفتن این سه پارامتر در مدت زمان نگهداری از آن تأثیر خواهید گذاشت. این نوع گل به شدت عاشق نور است به همین خاطر توصیه می شود گلدان گل رز خود را در مجاورت با نور خورشید قرار دهید. از سوی دیگر باید هر روز صبح آب گلدان گل رز خود را تعویض کنید و اگر آن را در گلدان کاشته اید حتماً آبیاری عمیقی را برای رشد بیشتر آن به انجام برسانید. در نهایت برای نگهداری از گل رز نیاز به دمای بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد است. حال اگر می خواهید با خاص ترین هدیه دوستان خود را شگفت زده کنید و تا سال ها به خاطره بازی با هدیه شما بپردازند به شما توصیه می کنیم به وب سایت ما سری بزنید.

 

بهار گل-گل رز-گل رز و یک شعر ناب عاشقانه

 

گل رز نانوشته های زبان دل شما را بازگو می کند بدون تردید برای به اثبات رساندن عاشقانه ترین جملات هیچ کلمه و جمله ای به کار نمی آید؛ اما گل رز رازهای سر به مهر شما را بازگو خواهد کرد. این نوع گل عموماً در یک دسته بندی کلی به دو دسته ممتاز و سوپر ممتاز طبقه بندی می شوند و همین امر نیاز مخاطبان مشکل پسند ما را که نیاز به گل شاداب و با طراوت نیاز اصلی آن ها به شمار می آید را مرتفع کرده است؛ زیرا عموماً کسانی که به دنبال گلی با طراوت و زیبا درست شبیه به گل های گل فروشی ها هستند گل سوپر ممتاز را برای عزیزان خود سفارش می دهد. همین امر سبب شده است قدری قیمت این محصول با سایر گل های سفارشی تفاوت پیدا کند.

ما برای شما عزیزان خاص ترین و منحصر به فرد ترین دست گل های رویایی را فراهم آورده ایم تا برق شادی را در نگاه عزیزان شما را از سوی شما به نظاره بنشینیم. گلستانی از گل را مهمان خانه های شما می کنیم و در جشن ها و مهمانی های شما شریک لحظه های شاد شما هستیم.

 

بهار گل-گل رز-گل رز سفید، گل رز آبی ، گل رز دو رنگ ، رز فانتزی

 

یک بغل گل

گل رز در رنگ های مختلف از جمله: قرمز، گل رز سفید، رز صورتی و گل رز زرد با رگه های قرمز هر کدام حرف های ناگفته بسیار در دل دارند. اگر می خواهید عشق خود را غرق در شادی کنید به شما توصیه می کنیم او را به یک بغل گل مهمان کنید و برای این مهم توصیه دیگر ما به شما خرید گل رز سرخ است.

گل رز صورتی را به منظور تشکر و یک پیام تبریک برای عزیزانتان سفارش دهید برای مناسبت های شبیه به روز معلم و مراسم رسمی در این راستا  ایده ال ترین انتخاب به شمار می آید. گل رز سفید ایده ال ترین انتخاب برای مهمانی های رویایی و خاطر انگیز شما شبیه به مراسم عروسی است.گل رز زرد با رگه های قرمز نیز نشان از شروع یک دل باختگی است. با گل رز خاطرات ماندگاری را در ذهن عزیزانتان با مزمون های متفاوت به ثبت برسانید. بدون تردید دوستان و نزدیکان شما هدیه ای ارزنده تر از هدیه شما در روزهای مهم زندگیشان دریافت نخواهند کرد.

 

بهار گل-گل رز-گل رز و یک سورپرایز عاشقانه

 

آیا انواع گل رز  را می­شناسید؟

گل رز قرمز به عنوان نمادی از عشق در جهان شناخته می شود ، اما انواع گل رز با رنگ و بوی متفاوت  نیز وجود دارد که به همان اندازه معنی دار هستند. به عنوان مثال ، گل رز بنفش در نگاه اول دلربایی و عشق را نشان می دهد ، در حالی که رز نارنجی نشان از شور و شوق دارد.

آیا شما می دانید بیش از 150 گونه گل رز در جهان وجود دارد؟  رز تقریبا در هر رنگ و شکل متنوعی یافت می شود. برای این­که به شما نشان دهیم خانواده رز چقدر گسترده هستند،  مجموعه ای از انواع گل رز را برایتان گردآوری کرده ایم.

اسامی انواع گل رز

گرچه هیچ روش قطعی برای طبقه بندی گل­ رز وجود ندارد ، اما بیشتر متخصصان انواع گل رز را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند: گل رز وحشی ، رز قدیمی  و  رزهای مدرن.

گل­های مدرن آن دسته از انواع گل رز هستند که پس از سال 1867 پرورش داده شده اند . اغلب مردم بیشتر این نوع گل رز را می­شناسند. برخلاف گل­های قدیمی باغ که سالی یک بار شکوفه می­دهند ، گل­های مدرن به طور مداوم دارای شکوفه هستند.

گل رز قدیمی  پیشینیان گل رز امروزی هستند. زمان پیدایش بعضی از آنها به امپراتوری روم برمی گردد که به خاطر زیبایی و عطرشان مورد احترام قرار گرفتند . گلهای رز قدیمی زیبایی و و عطرهای شگفت انگیزی دارند که در گلهای  مدرن یافت نمی شود.

در مورد گل رز وحشی داستان های بسیار زیادی وجود دارد ولی شاید قدمت استفاده از این گل ها به انسان های اولیه برسد. این گونه از گل رز دارای اشکال متفاوت هستند که تحمل زمستان و تابستان های سخت را ندارد.

در ادامه به معرفی انواع گل رز که در جهان محبوبیت بیشتری دارند می­پردازیم:

 • گل رز کوهستان

یکی از انواع گل رز که بسیار زیبا هم هست رز کوهستان است.اگرچه گل­های رز کوهستان مانند تاک تا ارتفاع زیادی رشد نمی کنند ، اما آنها دارای ساقه ای سوزنی ، سفت و محکم هستند که می توانند  تا پانزده فوت  بالا بروند . رز کوهستان در حالتی که به صورت افقی رشد کند  شکوفه های بیشتری باز خواهد کرد.

 • گل رز انگلیسی یا دیوید آستین

یکی از انواع گل رز که  رسما به عنوان یک کلاس جداگانه شناخته نمی شود رز دیوید آستین (برخی به آن رز انگلیسی می­گویند) است. رز دیوید استون در بین گل فروشان در بین بسیار محبوب است. دیوید آستین از 50 سال پیش با هدف ایجاد نسل جدیدی از گلهای رز که دارای بهترین ویژگی های گلهای قدیمی و مدرن است ، پرورش انواع رز را آغاز کرد.

 • گل رز چای

یکی از زیباترین و ظریف ترین انواع گل رز که از چین سر بر آورده است گل رز چای است. رایحه این نوع رز بسیار شبیه به چای است و وجه تسمیه نامش نیز به همین دلیل است. آنها طیف گسترده ای از رنگ ها  شامل سفید  ،  پاستلی  ،  صورتی و زرد را دارند. شکوفه های نوع گل رز بزرگ و معطر است.

 • گل رز فلوریبوندا

از انواع گل رز می توان فلوریبوندا را نام برد که  از ترکیب گل­های چای ترکیبی و پلی پنتا به وجود آمده است. فلوریبوندا را می توان در رنگ های مختلفی از جمله نارنجی ، زرد ، صورتی ، بنفش و سفید یافت. آنها به طور کلی مقاوم در برابر آفت ها و بیماری  هستند و مراقبت از آنها  آسان است. گل رز فلوریبوندا با درختچه های انبوه ، سفت و سخت شناخته می­شوند و اغلب در محوطه سازی در پارک های عمومی و فضاها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گل رز سفید

گل رز سفید را شاید بتوان یکی از شناخته شده ترین انواع رز در دنیا دانست. رنگ سفید به این گل قداست و پاکی را بخشیده است. خاستگاه اصلی رز سفید را غرب آسیا می دانند. از ویژگی های گل رز سفید نداشتن خار در ساقه است. در برخی از گونه ها ممکن است تعداد بسیار اندکی خار وجود داشته باشد.

کود مورد نیاز گل رز

یک قانون کلی خوب برای انتخاب کود وجود دارد.  NPK  باید دارای نسبت متعادل باشد. NPK مخلوط نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است. این سه عنصر شیمیایی اجزای اصلی اکثر کودها هستند. گل های رز به عناصر مختلفی نیاز دارند ، اما انواع گل رز نسبت به یک ترکیب تقریبا یکنواخت از این سه عنصر  بهترین واکنش را نشان می دهند.

همچنین در صورتی که در رابطه با استفاده از کودهای آلی یا غیر ارگانیک دچار تردید شده اید باید بدانید که  هر کدام مزایای خاص خود را دارند. کودهای آلی انواع گل رز را با مواد مغذی مورد نیاز خود تغذیه می کنند ، همچنین کیفیت خاک بوته را بهبود می بخشند . کودهای غیر ارگانیک نیز باعث تغذیه گیاهان می شوند ، اما در افزایش کیفیت خاک تاثیر کمتری دارند. از طرف دیگر ، بسیاری از کودهای غیر ارگانیک شامل مواد شیمیایی هستند که به محافظت از انواع گل رز از بیماری و حشرات کمک می کنند. بنابراین انتخاب بین این دو تا حد زیادی به سلیه شخصی برمی­گردد.

بهار فلاورز رز هایی در رنگ هایی متنوعگل رز نماد عشق

گل رز نماد محبت و عشق به شمار می آید؛ به همین خاطر عشاق و دلباختگان برای ابراز عشق به معشوق رز هدیه می دهند.این مطلب یعنی بغیر از در نظر گرفتن فواید رز، نماد محبت نیز

این موضوع به امروز و دیروز و ده سال پیش برنمی گردد، بلکه پیشینه ای طولانی دارد. آن چنان که از کاوشهای باستان شناسی برمی آید عمر گل رز به سی و پنج هزار سال پیش برمی گردد. همچنین از دیرباز از این گل به عنوان نماد عشق یاد می شده است و در جشنها و مناسبت ها حضور چشمگیر داشته است.

حضور گل رز را می توان در بسیاری از اسطوره ها و افسانه ها مشاهده کرد. این گل نزد تعدادی از الهه های یونانی- مانند ایزیس، آفرودیت و ونوس- مقدس به شمار می آمده است. در اسطوره های یونانی آمده است که آفرودیت، الهه عشق، گل رز را از اشک های خود و نیز از خون معشوق خود، آدونیس، آفرید.

کلئوپاترا، ملکه مقتدر مصر، علاقه فراوانی به رز داشت؛ چنان که دو سوم حمام خود را با این گل زینت می داد. ژوزفین، همسر ناپلئون، نیز مساحت وسیعی از باغ « دی مالمایسون» را به کاشت رز اختصاص داد. این باغ و گل رز آن بعدها منبع الهام نقاش شهیر فرانسوی، پیر رودوت، گشت.

 

فواید گل رز

گل رز دارای گونه‌های بسیار زیادی است و از لحاظ رنگ، عطر، دوام و تنوع در شکل یکی از زیباترین و محبوبترین گلهاست که غالبا بوته‌ای بوده و جزو گیاهان دائمی طبقه بندی می شود. امروزه تنوع انواع مختلف این گل زیبا و پرطرفدار، از دو رگه گیری و پیوند گونه های قدیمی به وجود آمده است.

گل سرخی که در ایران روییده می شود در دنیا کم نظیر بوده، گل محمدی و گل نسترن هم گونه هایی از این گل هستند. انواع مختلف گل رز دارای نوع درشت، مینیاتوری، خزنده، بالا رونده و پابلند است که می توانید در گالری گل بهار آن ها را مشاهده کنید.

در این مقاله از فواید گل رز و هرس گل رز صحبت خواهیم کرد.

 

مدل های رنگی مختلف گل رز در شهد آوران دشت بهار بهار فلاورز

 

 

فواید گل رز برای بدن انسان

 • از فواید گل رز موجب آرامش اعصاب می گردد.
 • از فواید گل رز می توان به  بهبود وضعیت مزاجی می گردد.
 • از فواید گل رز می توان به درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال و یبوست کمک می کند.
 • از فواید گل رز می توان به محافظت از دستگاه تنفسی اشاره کرد.
 • به درمان تنگی نفس کمک می کند.

 

گلاب و فواید آن که در واقع استفاده از فواید گل رز 

گلاب که معمولا از گل رز گرفته می شود، فواید متعددی برای پوست و بدن انسان دارد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

 • گلاب با التهابات پوست مقابله می کند و آن را کاهش می دهد؛ همچنین رنگ پوست را بهبود می بخشد و از سرخی آن می کاهد. از دیگر فواید گلاب برای پوست کاهش احتمال بروز جوش در پوست است.
 • از گلاب برای کاهش چین و چروک پوست و مقابله با پیری استفاده می شود.
 • از آنجا که گلاب دارای خاصیت ضدعفونی کننده و ضد باکتریایی است، می تواند جهت ضد عفونی کردن زخمها و سوختگیها به کار گرفته شود.
 • از گلاب می توان جهت پاک نمودن چربیهای زائد در پوست صورت استفاده نمود.
 • گلاب در کاهش التهاب لثه موثر است، به شرطی که به شکل منظم از آن استفاده شود. همچنین می توان از گلاب جهت کاهش خونریزی لثه استفاده نمود.
 • بوی گلاب به بهبود وضع مزاج و احساس راحتی و آرامش کمک می کند.
 • استفاده از گلاب موجب بهبود و طراوت مو و رفع شوره می شود؛ همچنین در افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آن نقش موثر دارد.

گل رز و یک سورپرایز عاشقانه

رز بهترین گزینه انتخابی برای شگفت زده کردن نزدیکان شما به شمار می آید. اگر دور از خانواده خود به سر می برید و برای جشن ها و مناسبت های مختلف در کنار عزیزانتان نیستید اصلاً نگران نباشید ما این مهم را برای شما فراهم آورده ایم که با استفاده از دسته گل، باکس گل رز به صورت تکی، دوستان و عزیزان شما را شگفت زده کنیم.

شما به راحتی می توانید از طریق پل های ارتباطی که در وب سایت برای شما در نظر گرفته ایم با ما ارتباط برقرار کنید و شگفتانه ترین هدیه قرن را برای عزیزانتان به ثبت برسانید. بدون تردید با خرید گل مخصوصاً رز بسیاری از حرف های ناگفته بازگو می شود و عزیزان شما بیشتر از حد تصور شما خوشحال می شوند.

فروشگاه گالری گل بهار مفتخر است جهت زیبا تر شدن مراسم های شما با تاج گل هایمان در خدمتتان باشیم.